Me Line

První a jediná řada specializovaných ošetření pro každý druh pigmentace kůže podle fototypu, typu pigmentace a postižené části těla. Naše ošetření poskytují rychlé a účinné výsledky, které byly prokázány klinickými studiemi "in vitro" a "in vivo". Specifičnost účinných látek obsažených v MELINE® 00 Prep umožňuje upravit propustnost a polaritu kůže, okamžitě ztenčit rohovou vrstvu a obnovit správnou funkci kožní bariéry.  Rovněž hydratuje pokožku a má antioxidační vlastnosti, které pomáhají připravovat na depigmentační ošetření

Stránka 1 z 1 - 8 položek celkem

MeLine Jediná značka, která se specializuje na péči o různé typy pleťové pigmentace – jak tmavou, tak narůžovělou – bez ohledu na kožní fototyp, druh pigmentace nebo konkrétní místo na těle. Snadno použitelné ošetření dosahují rychlých a účinných výsledků, ověřených klinickými studiemi jak v laboratoři, tak na reálných pacientech.

Melasma představuje nejběžnější formu hyperpigmentace, postihující miliony lidí. Typicky se projevuje symetrickými hyperchromními skvrnami v oblasti středu obličeje, tváří či dolní části obličeje. K výskytu melasmy přispívá několik faktorů, včetně slunečního záření, a je zjištěna i určitá genetická predispozice. Specialisté se navíc domnívají, že na hyperpigmentacích se podílejí i hormonální změny: těhotenství, používání antikoncepce, změny ve funkci štítné žlázy, používání některých léků nebo určité kosmetiky.

Série výrobků MeLine, vyvinutá v laboratořích Innoaesthetics Laboratories, poskytuje inovativní terapeutické řešení. Díky hlubokým znalostem o vzniku melasmy a jejím působení na různé kožní fototypy a oblasti, byly vytvořeny produkty, které bezpečně a efektivně řeší tyto specifické problémy s pigmentací kůže. Produkty MeLine jsou primárně určeny pro léčbu melasmy u fototypů kůže I až IV.

Pigmentové skvrny

Pigmentové skvrny jsou změny v barvě pokožky nebo sliznic způsobené nadměrnou produkci pigmentu nazývaného melanin. Melanin je přirozený pigment, který dává barvu pokožce, vlasům a očím. Pigmentové skvrny mohou být různých tvarů, velikostí a barev, a mohou se objevit na různých částech těla.

Existuje několik typů pigmentových skvrn:

Přírodní pigmentace: Mnoho lidí má přirozené pigmentové rozdíly na své pokožce, jako jsou pihy, mateřská znaménka a lentigo. Tyto skvrny jsou většinou benigní (nevzhledné, ale neškodné) a jsou dědičné.

Sluneční skvrny: Též nazývány lentigo solaris nebo jaterní skvrny, jsou výsledkem dlouhodobého vystavování slunečnímu záření. Tyto skvrny jsou tmavší než okolní pokožka a jsou časté u lidí s poškozenou pokožkou po slunečním spálení.

Melasma: Toto je druh pigmentové skvrny, která se obvykle objevuje na obličeji. Melasma je spojována s hormonálními změnami, jako je těhotenství nebo užívání hormonální antikoncepce, a také s nadměrným slunečním zářením.

Věkové skvrny: Tyto skvrny jsou součástí procesu stárnutí pokožky. Jsou způsobeny kumulací slunečního poškození a jsou často nazývány "senilní lentigo."

Café-au-lait skvrny: Jedná se o světle hnědé až tmavě hnědé skvrny, které mohou být přítomny od narození. Tyto skvrny jsou obvykle benigní, ale ve vzácných případech mohou naznačovat genetické poruchy.

Pigmentové skvrny samy o sobě obvykle nezpůsobují zdravotní problémy, ale mohou být esteticky rušivé. Pokud si všimnete jakýchkoli neobvyklých změn v barvě nebo tvaru svých skvrn, měli byste se poradit s dermatologem. Je důležité dbát na prevenci slunečního poškození a pravidelně kontrolovat svou pokožku, aby se zabezpečilo včasné odhalení případných neobvyklých změn, které by mohly vyžadovat další vyšetření.


Klasifikace  pro určení fototypu pokožky. Níže je popis každého z těchto typů pigmentace:

Fototyp 1 (světlá pleť, výrazné skvrny, modré oči, světlé vlasy):

Lidé s fototypem 1 mají velmi světlou pokožku, modré nebo zelené oči a světlé vlasy. Tito jedinci mají minimální schopnost tvořit melanin, což je pigment, který chrání pokožku před UV zářením. Proto mají tendenci rychle spálit na slunci a jen velmi pomalu se opalovat. Jsou náchylní k opálení, ale i k popáleninám.

Fototyp 2 (světlá pleť, hnědé oči, světlé až hnědé vlasy):

Lidé s fototypem 2 mají také světlou pokožku, ale mírně vyšší schopnost tvořit melanin než ti s fototypem 1. Mohou se postupně opalovat, ale stále mají větší riziko spálení na slunci. Tento typ pleti je stále citlivý na sluneční záření.

Fototyp 3 (středně světlá až olivová pleť, hnědé oči, tmavé vlasy):

Lidé s fototypem 3 mají středně světlou až olivovou pokožku, často mají hnědé oči a tmavé vlasy. Tito jedinci mají schopnost tvořit melanin relativně dobře, což jim poskytuje určitou přirozenou ochranu před slunečním zářením. Mohou se poměrně snadno opálit, ale stále by měli používat ochranné prostředky proti slunci.

Fototyp 4 (olivová až tmavá pleť, hnědé až černé oči, tmavé vlasy):

Lidé s fototypem 4 mají olivovou až tmavou pokožku, často hnědé nebo černé oči a tmavé vlasy. Mají vysokou schopnost tvořit melanin, což jim poskytuje solidní ochranu proti slunečnímu záření. Tito lidé se snadno opalují a méně často se spálí.

Je důležité si uvědomit, že i přesto, že jsou tyto typy pigmentace užitečným způsobem, jak se orientovat v reakci pleti na sluneční záření, je stále důležité používat ochranné prostředky proti slunci a dodržovat opalovací pravidla, aby se minimalizovalo riziko poškození kůže a vzniku rakoviny kůže.

Lentigo

Lentigo je termín používaný v dermatologii k označení malé, tmavé pigmentové skvrny na pokožce. Tyto skvrny jsou způsobeny nadměrnou produkcí melaninu, což je pigment odpovědný za barvu pokožky, vlasů a očí. Lentiga jsou obvykle tmavší než okolní pokožka a mohou se vyskytovat na různých částech těla. Lentiga jsou často spojována s expozicí slunečnímu záření a jsou častější u starších jedinců.